צור קשר

למתי תרצו להזמין חופשה?
The place where time stops
חדר, 2 מבוגרים
BOOK NOW

כנען בר יין – קולינריה במרחב מקומי עד 26.8 ק"מ מהמטבח שלנו

הפתיחה בקרוב

26.8 בניצוחו של השף עמוס חיון הוא בסיס לשורשנו ואהבתנו לאנשי האזור, שכל בוקר משכימים עם הנץ החמה חורשים, זורעים, מגבנים, מזמרים ומוסכים עבורנו את חומרי הגלם המרכיבים את תפריט המסעדה, כאשר האחרון שבהם נמצא במרחק של 26.8 קילומטר מהמסעדה.

בר היין הוא מקום של אהבת האדמה ושמחת חיים, אהבה לארץ כנען ולעובדי כפיים מקומיים, אהבה לעונות השנה, לצבעים לניחוחות ולטעמים. זו לא רק מסעדה, אלא אוכל מקומי לצד חווית יין מופלאה.

הקונספט

SLOW FOOD

תנועה שנוסדה על מנת להילחם בתופעת המזון המהיר.
התנועה פועלת לשימור התרבות הקולינרית והגדלת השימוש במזון מן הצומח, בבשר מחיות משק ובגינון המתאים לגידול ביתי עם דגש על מקומי. תנועת Slow Movement שמטרתה להאט את אורח החיים באופן כללי ולהתחבר למקורות.

 

הערכים

YOU ARE WHAT YOU EAT

שף עמוס חיון

נולד וגדל בהוד השרון בין הפרדסים ושדות התותים של סבתו. בשכונת נוה הדר, שהייתה נקודת מפגש
בין תרבויות ועדות שונות, שהשפה המשותפת להן הייתה האהבה לבישול ואירוח. מגיל צעיר הוא נחשף לטעמים שסיפרו לו עולם: כמו לשכנה ממול עם הקובנה התימנית, ולשכן בתחילת הרחוב שהיה מעמיד צנצנות של הרינג כבוש עם חמוצים ועוד רבים… לאחר הצבא נחשף למטבחים המקצועיים.

האהבה והסקרנות הוציאו אותו לחקור מטבחים בעולם ולבשל לצידם של שפים עטורי כוכבי מישלן. 
אך הגעגועים לארץ והרצון להביא ילד לעולם הובילו אותו חזרה לישראל, לשורשים, לשווקים הססגוניים, לריחות ולמפגשים בין התרבויות השונות שמתקיימים רק כאן.

הבישול שלו מסתמך על חומרי גלם משובחים מהתוצרת המקומית, טיולי הבוקר בשדות החצילים והגפנים, מחלבות הבוטיק, האופה המקומי והדייג שעם שחר יוצא אל חופי אשדוד, כל אלו מעוררים בו השראה
שאותה הוא מעביר במנות שלו בתהליך של ההבנה בחומרי הגלם והטיפול הנכון שממצה את הטעמים שבהם.